Tretman fleka na licu zasniva se na uvođenju rutinske nege sa preparatima koji u sebi sadrže kiseline. To su najčešće Alfa-hidroksi kiseline poznatije kao AHA kiseline, uključuju glikolnu kiselinu, bademovu kiselinu, limunsku kiselinu, mlečnu kiselinu i druge. Mlečna, bademova su najnežnije i sa njima treba početi.
Tretman fleka na licu možemo uvesti i ujutru i uveče uz obavezno korišćenje SPF faktora, iako ja lično više volim veče za preparate sa kiselinama, a ujutru blaže nešto i SPF.
Počnite sa jednim preparatom (gel, tonik) pa postepeno dodajte u rutinu i ampule, serume, kreme.
Retinol je proizvod koji će vam kada čitate privući najviše pažnju jer je najbolji za tretman fleka na licu. Ipak, uz svu želju, morate biti obazrive i početi sa niskim procentima retinola u preparatima 0,1% i lagano težiti do 1%.
Pogledajte ovaj video gde vam demonstiram kako se nanose kiseli tonici (tako zovem sve tonike koji sadrže neku od kiselina):
Ukoliko se koža buni napravite pauzu i sačekajte par dana da se smiri. Ako se uporno bude bunila, možda niste osoba za ovakvu negu, ali ne očajavajte. O samim uzrocima pigmentacije kože pročitajte ovde.
Ukoliko imate nekih specifičnih pitanja vezana za ovu ili drugu temu, uvek se možete javiti za lične 1-1 konsultacije kao sigurnu opciju da dobijete profesionalan savet i preporuku.
Tako sam srećna da nam je radionica Negovana pre svega bila posećena, da su žene otišle zadovoljne, pune beleški za drugačije prihvatanje sebe i odvajanje vremena za svoja sitna zadovoljstva!
Micelarna voda i tonici (i maramice za skidanje šminke) spadaju u prethodnu priču o čistačima za lice. Polemiše se da li micelarnu vodu koristiti bez ispiranja, sa čim se većina dermatologa ne slaže.
No Comments on This Post